MúzeumDigitárFejér
CTRL + Y
hu
Szent István Király Múzeum - Hetedhét Játékmúzeum, Székesfehérvár Könyvtár [MAd/90-2016]
Kékes Tóbiás: Papírjátékok (Városi Képtár - Hetedhét Játékmúzeum, Székesfehérvár CC BY-NC-SA)
Fotó tulajdonos/ jogkezelő: Városi Képtár - Hetedhét Játékmúzeum, Székesfehérvár (CC BY-NC-SA)
1 / 1 Előző<- Következő->

Kékes Tóbiás: Papírjátékok

Kapcsolat Az oldal idézése ... további információ erről a gyűjteményről (dokumentum) (PDF) Távolság kiszámítása az aktuális helytől Archivált változatok Kijelölés összehasonlításra Gráf nézet

Leírás

Már évezredek óta ismerte az ember az írást, amikor a kínaiak feltalálták a papírt. Ma egész kultúránk elképzelhetetlen papír nélkül. Már kínai hazájában, a kezdet kezdetén felhasználták játékkészítésre ezt a hallatlanul sokoldalú matériát, amellyel bőrt, hártyát, textíliát pótoltak, pótolnak. Gyermekek, felnőttek ügyeskedése, mesteremberek, művészek keze nyomán számtalan változata teremtődött meg a papírmunkának, melyben a játék, hobbi és művészet határai gyakran összemosódnak.
Európában a XV. században tűnik fel a papírjáték, s a XVIII. századra, amikor a gépi előállítás elterjedésével a nyersanyag olcsóvá válik, minden más játékszernél népszerűbb lesz.

Méretek

77 p.: ill. színes és fekete-fehér rajzok, ábrák

Szent István Király Múzeum - Hetedhét Játékmúzeum, Székesfehérvár

Tárgy itt található: Szent István Király Múzeum - Hetedhét Játékmúzeum, Székesfehérvár

A Hetedhét Játékmúzeum Székesfehérvár történelmi belvárosában, a Hiemer-Font-Caraffa épülettömbben található. Állandó kiállítása két gyűjteményből...

Kapcsolatfelvétel

[Rekord frissítve: ]

Továbbfelhasználással, idézéssel kapcsolatos információk

Az ezen a weblapon található szöveges információk nem kereskedelmi célú felhasználás számára a Creative Cammons 3.0 licence szerint (Nevezd meg! - Ne add el! - Így add tovább! (CC BY-NC-SA 3.0) szabadon felhasználhatók. A felhasznált szöveges információk forrásaként kérjük, a webes elérhetőség mellett mindenképpen adja meg a tartalomszolgáltató múzeum, köz- vagy magángyűjtemény nevét is. A képi ábrázolásokra (fotókra) vonatkozó szerzői jogi szabályozások a nagy méretben megjelenített képek alatt találhatók (a képek nagy méretben a nézőképekre kattintva jeleníthetők meg). Amennyiben a nagy méretű képek alatt, a jogtulajdonos nevének megadásán túl nincs egyéb szabályozás, a képek nem kereskedelmi célú felhasználására is a Creative Cammons 3.0 licence érvényes. Kérjük, a múzeum, illetve a köz- vagy magángyűjtemény nevét, valamint a jogtulajdonos nevét (amennyiben az a múzeum nevétől eltérő) a publikációban minden esetben feltüntetni. A képi és szöveges tartalmak bármilyen kereskedelmi célú felhasználása kizárólag a közzétételért felelős múzeum, illetve köz- vagy magángyűjtemény engedélyével lehetséges.